Küüneseene kodused abinõud

On erinevaid meetodeid, mida peetakse kodusteks varbaküüne seene raviviisideks. Kodused abinõud keskenduvad reeglina ühe toote või koostisaine kasutamisele, et proovida võidelda varbaküüne infektsiooniga.

Mõned enimlevinud kodused raviviisid on:                

  • Teepuuõli
  • Äädikalahus
  • Söögisooda ja õunasiidriäädikas

 

Seent saab reeglina ennetada ja ravida happeliste koostisosadega. Samas peavad need läbi küüne tungima, oluline aspekt, kus kõikide nende koduste abinõude tõhusus aga piirdub.

 

Teepuuõli on looduslik fungitsiid ja pakub naturaalset seenevastast kaitset. Teisalt, erinevalt Nailnerist ei tungi see täielikult küüne sisse ja nii jäävad seened selle sügavas keskmes ellu. Samuti eeldab see kodune ravimeetod pikka raviaega enne tulemuste tekkimist.

 

Äädikal on happesuse tase, mis võib aidata ennetada infektsiooni, kuid neil puudub tugevus tappa juba tekkinud varbaküüne seent. Kui tahta, et äädikas näitaks oma efektiivsust, siis tuleb seda kasutada pikka aega mitmete kuude jooksul. Vastupidiselt aga sisaldab Nailner happeid, mis ennetavad seente edasist eksisteerimist küünel, ja koostisosa, mis aitab täielikult küüne sisse imbuda, tagades seente kadumise sügaval küünes.

 

Söögisoodale lisatakse vett pasta tegemiseks. Öeldakse, et kui pastat kanda peale kaks korda päevas 15-minutiks toimima, siis võib näha paranemist. Söögisoodal on äädikaga sarnased puudujäägid küüneseeneravi efektiivsuses. Samuti on 30-minutiline igapäevane ravi äärmiselt ebamugav. Nailneri pealekandmine võtab ainult 10-60 sekundit päevas.

 

Erinevalt Nailnerist, pole need kodused meetodid näidanud oma tõhusust kliinilistes uuringutes. Mõned neis võivad sisaldada küüne jaoks isegi kahjulikke koostisaineid ja kõik need ravivad pigem sümptomeid kui

ennetavad pikaaegset infektsiooni.